Почетна / МК Сцена / Видео | „Македонијо, како си“ – нова преработка на Фчерашни новости

Видео | „Македонијо, како си“ – нова преработка на Фчерашни новости

 

Македонијо како си, дали си среќно ти? – нов видео спот на Фчерашни

 

 

Во најновото издание на “Фчерашни новости” денеска на Телма, промовирана уште една преработка која очигледно ќе стане вистински хит на социјалните мрежи. По преработката на песната од Адел, време е за верзија на Фчерашни за ултра популарниот хит “Shape of you”.

 

 

Во продолжение, Ланчо feat. Xtreme Z – Македонијо како си :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова песна на Елена Ристеска и италијанскиот диџеј Dj Sparadise

Соработката помеѓу италијанскиот диџеј Дј Сперадајз и Елена се роди пред повеќе од година дена, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!