Почетна / МК Сцена / Видео | „Македонијо, како си“ – нова преработка на Фчерашни новости

Видео | „Македонијо, како си“ – нова преработка на Фчерашни новости

 

Македонијо како си, дали си среќно ти? – нов видео спот на Фчерашни

 

 

Во најновото издание на “Фчерашни новости” денеска на Телма, промовирана уште една преработка која очигледно ќе стане вистински хит на социјалните мрежи. По преработката на песната од Адел, време е за верзија на Фчерашни за ултра популарниот хит “Shape of you”.

 

 

Во продолжение, Ланчо feat. Xtreme Z – Македонијо како си :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Ново оро на македонскиот зурлаџија Џељо Дестановски

Го нарекуваат неуморниот македонски музичар, во моментов е еден од  најпознатите зурлаџии кај нас и …