Почетна / Телевизија / Нова емисија „Чаша љубов“ секоја сабота на Алфа во 15:30 часот

Нова емисија „Чаша љубов“ секоја сабота на Алфа во 15:30 часот

 

Ново забавно музичко шоу на Алфа телевизија

 

Од утре (5 септември) па секоја наредна сабота на Алфа телевизија ќе се емитува нова македонска емисија “Чаша љубов”.

„Чаша љубов„ е забавно-музичко шоу. Дејствието на шоуто се одвива во кафеана каде што има постојани гости, музика и водителка која воедно е и пејачка. Тука е и газдата со своето семејство.
 
 
 
 
Во кафеаната се случуваат настани од секаков карактер. Сите тие се дел од забавата која во шоуто ја сочинуваат музиката и скечевите во кои учествуваат сите домаќини и гости.
Емисијата е склоп на “Моја свадба” и “Солза и смеа”.

 

 
 
 
Во првото издание гости се Зоки Фаци и Сања Лефкова, а водителка на шоуто ќе бидe фолк пејачката Сани. Сани ќе пее песни кои се актуелни на српската музичка естрада, а неа ќе ја прати Екстра бенд.
 
 
 
Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три месеци гратис MOVE со дел од понудите на www.akcija24.mk

MOVE е дел од атрактивните понуди на www.akcija24.mk, еден од пионерите на онлајн-трговијата во Македонија. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!