Почетна / Спорт / Секоја сабота во 21 часот – бокс меч на Телма, вечерва се Лерена VS Каленга

Секоја сабота во 21 часот – бокс меч на Телма, вечерва се Лерена VS Каленга

 

Вечерва на Телма, Лерена против Каленга

 

Секоја сабота во прајмтајм – бокс меч на Телма телевизија. Вечерва, 9 септември, дуел во средна категорија меѓу Кевин Лерена и Јури Каленга во Emperors Palace.

 

 

Лерена има рекордни 18 победи и еден пораз и брзо се приближува до својот првак, поразувајќи противници, меѓу кои и Џони Милер, Роберто Болонти и Мики Нилсен во последниве години. Тој е рангиран на второ место во неговата категорија од Светската боксерска организација.

 


 

Победата може да отвори нови врати. Затоа вечерва е најважно да се победи. Противникот е тежок орев и победата би била голем чекор кон уште поголеми нешта. Морам да бидам паметен. Морам да го контролирам темпото низ сите 12 круга – изјавува Лерена за вечерашниот меч.

Следната сабота, 21 часот на Телма е резервиран за мечот Сандерс – Монро Јуниор, WBO полутешка категорија.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!