Почетна / МК Сцена / Видео | Нашата ѕвездичка Антониа со нова песна „Светлина во мрак“

Видео | Нашата ѕвездичка Антониа со нова песна „Светлина во мрак“

 

Главната улога во мјузиклот “Тајно моја” со нова песна

 

Македонската музичка надеж Антониа Гиговска извади нова песна. Ѕвездичката на Пинк и победничката на шоуто “Тајно моја” не запира со снимање на нови песни. Регионот го препозна нејзиниот вонсериски талент, а македонските композитори и продуценти успеаа тоа да го искористат и да направат од Антониа моментално најдобра млада македонска пејачка.

 

 

По баладата “Невреме”, Антониа се претставува со “Светлина во мрак”, од истиот авторски тим како и на претходната песна, а тоа се Лазар и Магдалена Цветковски. Браво за нашата мила ѕвездичка што успева да промовира квалитетен звук и вокал во новово време. Во продолжение слушнете ја нејзината нова песна, а за неколку дена следете го нејзиниот настап на “Макфест 2017”, каде ќе се претстави со песна од Кире Костов и Миодраг Врчаковски.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Никола Зацески со празничен подарок, нов сингл со наслов “Мојот пат”

По одличниот прв сингл “Срцето мое тука чука” кој доби многу позитивни критики, Никола Зацески …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!