Почетна / МК Сцена / Видео | Владо Јаневски го промовираше спотот за „Последна заблуда“

Видео | Владо Јаневски го промовираше спотот за „Последна заблуда“

 

Владо не се појавува и во овој видео музички запис

 

“Последна заблуда” е најновата песна на Владо Јаневски која беше вистински радиски хит ова лето во Македонија. Песната е авторско дело на Јаневски, кој се потпишува на текстот и музиката, аранжманот е на Никша Братош, а снимател и продуцент е Валентино Скендеровски.

 

 

Пред неколку дена, македонскиот романтичар го промовираше видео спотот за истата, кој го изработи „Горила продукција“, а режисер е Горан Костадинов. За снимањето, кое се одвиваше во Галичник и Маврово, беа ангажирани модели од модното студио „Црнокрак“, а Владо, како и неколку години претходно, не се појавува во спотот.

Во продолжение проследете го најновото музичко парче на Владо :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владо Јаневски во Охрид – концерт на 10 август во „Антички театар”

После 6 распродадени концерти во Скопје, Владо Јаневски ќе одржи концерт на еден од дефинитивно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!