Почетна / Телевизија / Бруталната вистина за малата Тамара – „Лица“ со Кочишки на ТВ 1

Бруталната вистина за малата Тамара – „Лица“ со Кочишки на ТВ 1

 

16 април – болната вистина за малата Тамара

 

“Лица” со Анета Кочишки, секој понеделник на телевизија 1 во 20 часот и 30 минути. 16 април е денот кога Кочишки разговара со мајката на малата Тамара, која почина во 2015-та година, а чија смрт ја разбранува јавноста околу начинот за нејзино лекување и одговорноста која се бараше од тогашното Министерство за здравство.

 

 

Што се случувало? Како почина малата Тамара? Зошто почина милото девојче? Одговор на овие, а и на многу други прашања, ќе побара ТВ 1, а ќе ги добијат гледачите во понеделник навечер.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!