Почетна / Сапуници / „Парампарче“ од сега и во сабота; „Мојот син“ со пократки епизоди

„Парампарче“ од сега и во сабота; „Мојот син“ со пократки епизоди

 

Најгледаната драма од сега и во сабота навечер

 

Турската хит серија “Парампарче” од сега ќе се емитува и сабота во 21 часот. Новите драматични епизоди од последната сезона на турската серија ни носат нови интриги во животите на семејството Ѓурпинар. Ќе ја пронајдат ли ликовите конечно својата среќа и ќе го спојат она што одамна е распарчено?

 

 

Следат ли нови трагедии за главниот јунак Џихан или несреќите во животите на неговите деца ќе го променат текот на настаните? Ќе оздрави ли неговата ќерка Џансу или смртта е уште една казна за нејзините родители? Нови сплетки на Харун и Махиде, нови неочекувани пресврти во врската на Хазал и Митхат ве очекуваат веќе во следните епизоди од “Парампарче” на Сител.

 

 

“Мојот син” од сега ќе се емитува само од понеделник до петок во 22 часот, со скратено времетраење на епизодите.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!