Почетна / МК Сцена / Каролина : На Нијагарините водопади, real feel е минус 33 степени

Каролина : На Нијагарините водопади, real feel е минус 33 степени

 

Фото | Каролина на водопадите на Нијагара

 

Како што веќе објавивме, македонската музичка икона Каролина Гочева е на медено патување во Канада заедно со својот сопруг, уметникот Корубин.

 

 

Поради студениот бран што ја зафати Северна Америка, познатите водопади на Нијагара се целосно замрзнати. И токму то ни го потврдува и Гочева, објавувајќи фотографија на социјалните мрежи.

 

 

– Тука е многу поладно отколку што изгледа, Вистински се чувствува температура од -33 степени. Убавини на ниски температури – објави Гочева.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Ново оро на македонскиот зурлаџија Џељо Дестановски

Го нарекуваат неуморниот македонски музичар, во моментов е еден од  најпознатите зурлаџии кај нас и …