Почетна / Сапуници / Џемиле е принудена да се откаже од Осман

Џемиле е принудена да се откаже од Осман

 

Семејната драма која секојдневно ги расплакува гледачите на Сител, вечерва носи нов шок што тотално ќе го уништи семејството Акарсу. Али, за да не поднесе тужба против сопствениот син, бара од Џемиле да му го даде неговото најмало дете. Тој сака да го оддели малиот Осман од неа и од неговите сестри и брат. Џемиле најпрво се противи на таа одлука, а Мете самиот се предава на полицијата, бидејќи не сака да продолжи страдањето на оние што му се драги. Но што ќе се случи кога тој во затворот ќе почне да страда, да биде тепан и малтретиран? Дали тоа ќе ја натера Џемиле да го предаде малиот Осман на Али и Каролин? Ќе порасне ли ова мало дете без својата мајка? Никогаш не се знае што ќе донесе бурата…

 

Soundtrack – Бурни времиња

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Шениз од „Суровиот град“ – „жешка“ и сурова и приватно

Турската актерка Мине Тугај ја гледавме во улогата на опасната Шениз Карачај во турската драма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!