Почетна / МК Сцена / Ја помните ли Еми од Идол? Слушнете ја новата песна

Ја помните ли Еми од Идол? Слушнете ја новата песна

 

Македонската музичка сцена од неодамна е надополнета со уште еден женски вокал кој своите квалитети ги истакна во реалното музичко шоу „Идол’ и ги освои симпатиите на публиката. Младата Емилија Ѓорѓевска од Тетово беше една од финалистките на македонскиот „Идол“, а одличните изведби на македонските и странските хитови беа нејзин прв чекор на нашата сцена. Следното скалило на Еми беше снимање на нејзината прва песна насловена „Луда“ која таа неодамна ја промовираше заедно со видео запис.

 

Македонската музичка сцена од неодамна е надополнета со уште еден женски вокал кој своите квалитети ги истакна во реалното музичко шоу „Идол’ и ги освои симпатиите на публиката. Младата Емилија Ѓорѓевска од Тетово беше една од финалистките на македонскиот „Идол“, а одличните изведби на македонските и странските хитови беа нејзин прв чекор на нашата сцена. Следното скалило на Еми беше снимање на нејзината прва песна насловена „Луда“ која таа неодамна ја промовираше заедно со видео запис.

 

 

– Иако помина повеќе од една година откако заврши македонскиот Идол, сметав дека сега е вистинско време да се посветам на музиката и токму затоа го издадов мојот прв сингл. Песната е во поп-панк стил кој мене многу ми се допаѓа, а самиот видео запис го отсликува забавниот ритам на „Луда“ – изјавува Еми.

Музиката, текстот и аранжманот за првата песна на Еми ги направи Милан Миланов- Коса, а спотот го работеше Драги Неделчевски.

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина и Амира ја отпеаа легендарната „Македонско девојче“

За време на концертот во Хераклеа во организација на неприкосновената Авалон, а и на изненадување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!