Почетна / Вебновела / Што читавте досега во првите продолженија на вебновелата Научиме да летам

Што читавте досега во првите продолженија на вебновелата Научиме да летам

 

Лусијано е главата на фамилијата Ламас кој во својот семеен дом ја носи втората сопруга Емператриз. 

Емператриз по секоја цена сака да им се приближи на синовите на Лусијано, но постариот од нив Себастијан никако не може да ја прифати новата маќеа.

Мануел, помалиот син на Лусијано, кој отсекогаш бил завидлив и љубоморен на постариот брат, кришум ќе ги украде клучевите од семејниот кингер во обид да управува со леталото, што ќе го донесе до трагична незгода која ќе му донесе привремена парализа.

Во меѓувреме, Емператриз ќе се обиде да го заведе Себастијан на интимен начин, но нема да успее. Видно вознемирена и одбиена, Емператриз го лаже Лусијано дека неговиот син се обидел да ја силува. 

Бесен, Лусијано го напаѓа постариот син и го истерува од семејниот дом.

Години подоцна, Себастијан работи како пилот за една шпанска авио компанија. Во еден кобен лет, додека тој управува со авионот кон Мексико Сити, во леталото е поставена бомба и животот на сите патници е загрозен. А помеѓу патниците е и Каталина…

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!