Почетна / Живот / Што стои зад смртта на човекот-мачка?

Што стои зад смртта на човекот-мачка?

 

Познатиот човек-мачка пред неколку денови беше пронајден мртов во својот дом. Денис Авнер кој имаше 54 години на јавноста и стана познат преку својата неверојатна преобразба на менување на својот лик во животно – тигар, притоа подложувајќи се на многубројни хируршки интервенции. Промената вклучуваше вградување на импланти, специјални доградби на забите како и тетоважи. Евнер беше подложен и на интервенција со која поткожните уметници му обезбедија раст на мачкини мустаќи. Екстремната модификација човекот-мачка ја започнал на својата 23-годишна возраст.

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!