Почетна / Забава / Евровизија / Швеѓанката и минатата година се обиде…

Швеѓанката и минатата година се обиде…

 

Дали знаевте дека евровизиската претставничка на Шведска, фаворитката Лорен и минатата година сакаше да ја претставува својата земја на европскиот фестивал? За жал тогаш на „Melodifestivalen“, фестивалот на кој Шведска го одбира својот евровизиски претставник, таа не влезе во финале. Сепак, фановите сметаат дека песната „My heart is refusing me“ била еднакво добра како и овогодинешната „Euphoria“. Песната можете да ја слушнете во линкот подолу.

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!