Почетна / Телевизија / Цеца и Рада му се поклонија, а Бора му симна капа на Мите

Цеца и Рада му се поклонија, а Бора му симна капа на Мите

 

Братучедот на Трајче реди успеси во “Ѕвездите на Пинк”

 

 

Македонскиот учесник во “Пинк ѕвезди” успеа да се пласира во шестиот круг од шоуто со песната “Jednom noc si drugom dala” од Шабан Шаулиќ. По изведбата на песната, Цеца и Рада му се поклонија, а Бора Чора му симна капа. Марина Туцаковиќ бараше од своите колеги да го испратат намерно во бараж за да може повторно да им пее и повторно да уживаат во неговиот глас.

 

 

Очигледно е дека оваа година Македонците се фаворити во шоута на Пинк телевизија. По Адам Лабунски, сега и Мите е дел од понатамошното натпреварување на фолк шоуто “Пинк ѕвезди”. Неговиот настап и коментарите на жирито ги гледате следната сабота (16 април) на Сител телевизија во 21 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!