Почетна / Телевизија / Х Фактор / Х Фактор | Ѕвездата е родена – Даниел Кајмакоски

Х Фактор | Ѕвездата е родена – Даниел Кајмакоски

 

Овој 29-годишен стружанец кој живее во Виена вчеравечер ги освои срцата на сите гледачи на „Х Фактор“ ширум Балканот, неговиот настап буквално растури на сцената.

 

 

Името на нашиот новооткриен талент е Даниел Кајмакоски, а пред телевизиската публика се претстави во последната аудиција на шоуто и како последен во истата. Женскиот дел од жирито на нозе го проследија неговиот емотивен настап, а момците останаа без зборови. Тој со својот неверојатен глас си обезбеди место во Регрутниот камп кој ќе се емитува следниот вторник на Сител телевизија. Во прилог е настапот.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!