Почетна / Забава / Хрватите ги исмеваат српските старлети

Хрватите ги исмеваат српските старлети

„Србија и понатаму масовно произведува нови девојчиња што трчаат по слава. Меѓу нив најмногу се истакнува Дијана Јанковиќ, wannabe пејачка и прва роднина на познатата тенисерка Јелена Јанковиќ.

„Ќе ја освојам Србија и целиот свет“, се заканува Дијана, истакнувајќи ги градите и смеејќи се на забраната на нејзината фамилија да спомнува чија роднина е.

„На почетокот сите беа против мене“, вели Дијана за својата фамилија. „Во мојата фамилија сите се културни и фини. Ветија дека ќе ми купат вила и скап автомобил… само да не се занимавам со пеење“, призна таа.

Но, таа не се занимава со другите. Го прави само она што неа и се допаѓа. Исто како што тоа го прават нејзините три „колешки“ – Даниела Петковиќ, Анастасија Будиќ и секси Сандра“

 

Со овие зборови новинарите од емисијата Red Carpet на хрватската телевизија Нова најавија прилог за српските старлети. Покрај интервјуа со полупознати девојки, карактеризирани како српски старлети, во прилогот може да се слушнат и коментари од неколку домашни новинари.

Погледнете го прилогот, медиумите во Србија сметаат дека нивните колеги од Хрватска сепак малку претерале.

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

MVRTK заедно со Khealo и Sergio Ochoa издадоа нова нумера

Македонскиот продуцент MVRTK, заедно со aвстрискиот продуцент Khealo и aмериканскиот вокалист Sergio Ochoa издадоа нова …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!