Почетна / Филм / Хичкок

Хичкок

 

 23. ноември

 Хичкок
Режија: Саша Герваси
Сценарио: Џон Џ.Меклафлин (Black Swan)
Улоги: Ентони Хопкинс, Хелен Мирен, Скарлет Јохансон, Тони Колет, Џесика Биел, Дени Хастон, Мајкл Стулбарг
Жанр: драма

Филмот на Саша Герваси ги спои некои од најимпресивните актерски имиња на денешницата. Ентони Хопкинс се појавува во улогата на Алфред Хичкок, а филмот е приказна за неговата внатрешна борба за време на снимањето на славниот трилер „Psycho“. Во улогата на Алма Ревил, сопругата на Хичкок, ќе се појави Хелен Мирен, а улогата на главната актерка во неговиот филм, Џенет Ли, ќе ја толкува холивудската убавица Скарлет Јохансон.

 

 

 

 

Боби Китанов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Фантастични филмски остварувања на Телма овој октомври

По скандинавскиот политички трилер “Окупирани”, новата сезона на “Аларм за Кобра”, новелата “Горчлива одмазда” и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!