Почетна / Забава / Евровизија / Фото | Eвровизискиот фустан на Есма Реџепова

Фото | Eвровизискиот фустан на Есма Реџепова

 

Го дочекавме мај, временски се приближивме до спектаклот наречен „Евровизија“, а еве го и фустанот којшто Есма Реџепова ќе го носи претставувајќи ја Македонија пред европската публика. Фустанот на Есма е креација на Елена Лука, а за неговата изработка биле ангажирани 10 вработени во салонот. Црвениот фустан е украсен со камчиња купени во странство. Наскоро очекуваме да го видиме и аутфитот на Лозано.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!