Почетна / ФОТО / Фото | Убавата Мелтем од „Судбината на Фатмаѓул“

Фото | Убавата Мелтем од „Судбината на Фатмаѓул“

 

Актерката Седа Ѓувен или позната како Мелтем од турската хит серија „Судбината на Фатмаѓул“ е една од најубавите актерки во Турција. Амбициозната актерка е особено позната по оваа улога, улогата на ќерка на министер која е омажена за еден од злосторниците кои насилно и ја зедоа честа на Фатмаѓул. Мелтем по расплетот на приказната се обидува да ги спречи насилниците повторно да го сторат истото злодело. Во прилог се неколку фотографии од оваа убавица.

 

 

{gallery}122013/meltem{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Валентин Николоски води вести на Сител како Славица Арсова

Мал гаф во вестите на ТВ Сител за малку смеа во овие тешки времиња. | …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!