Почетна / Сапуници / Финална вечер за „Под сенката на врбите“

Финална вечер за „Под сенката на врбите“

Телевизија Сител вечерва ќе стави крај на уште една приказна. Во 19:45 часот ќе се емитува последната епизода од мегахитот „Под сенката на врбите“. Серијата беше снимана од 2005. до 2007. година од продукцијата Avsar film. Македонскиот пејач Рубинчо Благадуша, музиката што Сител ја користеше за промоција на оваа серија, ја искористи за свои цели и направи песна од неа. Во прилог е најавата за последната епизода.

 

Телевизија Сител вечерва ќе стави крај на уште една приказна. Во 19:45 часот ќе се емитува последната епизода од мегахитот „Под сенката на врбите“. Серијата беше снимана од 2005. до 2007. година од продукцијата Avsar film. Македонскиот пејач Рубинчо Благадуша, музиката што Сител ја користеше за промоција на серијата, ја искористи за свои цели и направи песна од неа. Во прилог е најавата за последната епизода.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!