Почетна / Телевизија / Големиот брат / Финалето на „Големиот брат“ е во сабота, гласаме за нашиот Дарко

Финалето на „Големиот брат“ е во сабота, гласаме за нашиот Дарко

 

Кој ќе победи во “Големиот брат”?

 

Дарко, Ервин, Барбара или Горан? Кој е победникот на “Големиот брат”?

Оваа сабота, на 12 декември, со пренос во живо на Сител телевизија ќе се емитува финалето на балканската верзија на реалното шоу “Big brother”.

 

 

Во полуфиналната емисија, куќата ја напуштија Зорица, Тина и Мика и Гиба. Нашиот Дарко останува во големото суперфинале да се бори за наградата вредна нешто помалку од 100 000 евра.

 

Дарко за победник

ДАРКО ЗА ПОБЕДНИКVB 6 на 149-399

Posted by Gledy Network on среда, 9 декември 2015

 

За Дарко да победи, гласаме на бројот 149 399 со испраќање на текст порака VB (празно место) 6, односно VB 6. Со испраќање на СМС пораки, го водиме Македонецот Дарко до победа.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дарко е номиниран, за да остане во куќата гласаме со СМС: VB 6 на 149 399

  Заради искреноста и храброста, Дарко се здоби со номинација   Во петочното исфрлување од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!