Почетна / Телевизија / Топалова од Алфа прејде во Македонската телевизија

Топалова од Алфа прејде во Македонската телевизија

 

Тимот на ТВ Пакет забележа нов телевизиски трансфер. Се работи за презентерката на вести Катарина Топалова која до неодамна беше дел од Алфа, сега веќе е дел од Првиот канал на Македонската телевизија. На фотографијата подолу гледаме како Топалова изгледа на својата нова позиција.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!