Почетна / Спорт / Тепачки и хаос владеат низ улиците на Сараево

Тепачки и хаос владеат низ улиците на Сараево

 

Фудбалско насилство низ улиците во Сараево. Крвнички се тепаат фановите на Марибор и Железничар.

Натпреварот помеѓу екипите на Железничар и Марибор ќе се одигра вечерва (вторник), во рамките на квалификациите за елитната Лига на шампионите.

Утревечер во рамките на истите квалификации играат и Вардар и Бате Борисов.

 

 

 

 

Филип | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!