Почетна / Забава / Твитер гореше за време на „Макфест“ – која е Пепа Димитрова?

Твитер гореше за време на „Макфест“ – која е Пепа Димитрова?

 

Традиционално и оваа година во Штип се одржува еден од најстарите македонски фестивали на забавни мелодии – „Макфест“. Годинава фестивалот прославува јубилеј од 30 години. Водители на сцената и во бекстејџот се добропознатите Марјана и Марко. Вечерва се одржа првото полуфинале, а во него од вкупно 12 композиции во финалето се пласираа 9 за кои одлучуваше публиката по пат на смс пораки.

 

 

Утревечер се одржува втората полуфинална вечер која ќе понуди 15 композиции од кои повторно 9 ќе се пласираат во финалето во петок.

А сега да видиме што имаше да каже Твитер заедницата на оваа тема и како тие ги коментираа нашите музички ѕвезди. Дел од твитовите на хаштаг #Макфест беа читани и за време на фестивалот од страна на водителот Марко. Твитер гореше од коментари за време на настапот на пејачката Пепа Димитрова која отпеа дури 7 песни тотално непознати за гледачите. Се коментираше и за константното учество на Маја Вукичевиќ на фестивалите како и за кошулата на Виктор Апостоловски. Ги издвоивме најдобрите.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концертот на Парни Ваљак во СЦ Јане Сандански презакажан за ноември

Поради одредени реновации кои салата СЦ Јане Сандански ќе ги преземе започнувајќи од 10ти мај, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!