Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Твитерџиите и замерија на Калиопи за јазикот, еве што друго твитаа…

Твитерџиите и замерија на Калиопи за јазикот, еве што друго твитаа…

 

Најдобрите твитови од 07.12.2014  #тлзп

 

Твитерџиите не можеа да не го забележат антиталентот за пеење и англиски говор на пејачката Тања Савич која вечерва победи во деветтото издание на најпопуларното балканско шоу „Твоето лице звучи познато“. Како и секоја недела откако се емитува ова шоу на социјалните мрежи буквално врие од коментари, секој го изнесува своето мислење без влакно на јазик. На Калиопи и замерија што постојано зборуваше на српски јазик, но не им се допадна и тоа што на Елена Ристеска и даде само 6 поени. Неда Украден доби позитивни коментари за имитацијата на Калиопи, а исто така и Елена Ристеска која маестрално ја изведе песната на Оливер Драгојевиќ. Во прилог се најпопуларните твитови од вечерва.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!