Почетна / Забава / ТАТУ на отворањето на Олимпијадата

ТАТУ на отворањето на Олимпијадата

 Тие две своите кариери ги изградија глумејќи лезбејски пар и промовирајќи ја геј заедницата, а вчера, против рускиот закон кој ги забранува геј пропагандите настапија на отворањето на Зимските Олимписки игри во Сочи!

 

Тие две своите кариери ги изградија глумејќи лезбејски пар и промовирајќи ја геј заедницата, а вчера, против рускиот закон кој ги забранува геј пропагандите настапија на отворањето на Зимските Олимписки игри во Сочи!

 

 

Јулија Волкова и Лена Катина, членките на бендот t.A.T.u повторно се соединија. Девојките настапија на пред-отворањето на Олимписките игри, кое не беше пренесувано на светските ТВ канали, изведувајќи го својот хит „Not Gonna Get Us“ (Nas Ne Dagonyat). Снинениот настап беше избришан од Youtube веднаш по поставувањето на видеото.

 

 

Многумина нивниот настап го оценија како обид Русија да го испере образот од забраните за LGBT пропагандата. За ситуацијата да биде уште посмешна, среде претставувањето на рускиот олимписки тим, нивната песна свиреше во позадина.

 

 

 

 | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, …

error: Содржината е заштитена!