Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Спектакуларно полуфинале на најгледаното телевизиско шоу ТЛЗП

Спектакуларно полуфинале на најгледаното телевизиско шоу ТЛЗП

 

Вечерва во живо се емитуваше полуфиналето на втората сезона на најгледаното телевизиско шоу „Твоето лице звучи познато“. Нашата Елена Ристеска влезе во потесниот круг и неа заедно со Јелена, Бане, Катарина и Оки ќе ги гледаме во финалето кое ќе се одржи следната недела во истиот термин во живо.

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!