Почетна / Телевизија / Х Фактор / Славко Калезиќ останува водител на „Х Фактор“

Славко Калезиќ останува водител на „Х Фактор“

 

Многу македонски интернет портали објавија непроверена информација, односно на нивните насловни страници осамнаа наслови во врска со наводниот отказ на Славко Калезиќ како водител на најгледаното балканско шоу „Х Фактор“.

 

 

Од приложената фотографија ќе се уверите дека тоа не е вистина. Имено, професорот за сценски движења Ивица Клеменц му дава совети на Славко за следната елиминација во живо на „Х Фактор“ која што ќе се случи следниот вторник. Што значи дека Славно останува главен водител на шоуто.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!