Почетна / Забава / Скопје масовно се движеше во „Харлем шејк“ стил

Скопје масовно се движеше во „Харлем шејк“ стил

 

Скопјани го одржаа својот збор, за неколку дена успеаја да се организираат и масовно да излезат на градскиот плоштад за да станат дел од светскиот тренд наречен „Харлем шејк“. Организацијата беше успешна, се појавија над 3.000 танцувачи и буквално шизнаа. Како што е редот видовме смешни маски, голотија и други различни реквизити кренати во воздух, најголем хит дефинитивно беше велосипедот. Настанот е снимен со професионална камера, монтажата е во тек, резултатот ќе го видиме во понеделник околу 19 часот.

 

фото: МКД

 

 

{gallery}022013/harlem-skopje{/gallery}

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јапонски оперски пејач ја отпеа познатата „Земјо македонска“

Врвниот јапоснки оперски пејач, Казухиро Котецу е вљубеник во Македонија и македонската песна. Тој на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!