Почетна / Забава / Евровизија / Скици за евровизиската сцена во Малме

Скици за евровизиската сцена во Малме

 

Во прилог се фотографии, односно скици за тоа како треба да изгледа евровизиската сцена во Малме Арената. Популарниот фестивал „Евровизија“ ќе се одржува на 14., 16. и 18. мај во Шведска. Фановите со нетрпение ги одбројуваат деновите до големото финале и масовно ги коментираат песните што земјите учеснички веќе ги подготвија. Само уште 57 дена. За некој и оваа бројка е голема, но не и за фановите кои фестивалот го чекаат во текот на целата година.

 

 

 

 

 

 

Б. К. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!