Почетна / Забава / Евровизија / Скандал | Лозано се откажа од „Евровизија“?

Скандал | Лозано се откажа од „Евровизија“?

 

Домашен избор за песна на Евровизија не е оној вистинскиот доколку не биде запаметен по низа скандали, зар не? Најновата шпекулација во врска со оваа тема е наводното откажување на Лозано од учеството на фестивалот, открива интернет страницата Скандал. Во прилог на оваа шпекулација оди и фактот што официјалниот спот кој се појави синоќа е веќе тргнат од Јутјуб. Очекуваме демант од пејачот или неговите менаџери доколку оваа вест е невистинита. Во спротивно, нема зошто да не помислиме дека Влатко Лозаноски сака да се држи на страна од целиот циркус наречен „Евровизија“!

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!