Почетна / Серии / Сител ве води во волшебниот свет на „Моето мало пони“

Сител ве води во волшебниот свет на „Моето мало пони“

 

Нова анимирана серија во детскиот блок на Сител

 

 

Од овој викенд на Сител телевизија во утринскиот детски блок се вклучува уште една серија, наменета за најмалечките гледачи на Сител телевизија. “Моето мало пони” ќе се емитува секоја сабота и недела во 10 часот наутро, заменувајќи ја досегашната “Јавачи на змејови”.

Серијата зборува за Твајлајт Спарки, еднорог и нејзината дружина коњчиња. Детска серија која ќе ги едуцира и забавува дечињата во викенд утрата на Сител преку шарениот свет на малите животинчиња.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!