Почетна / Сапуници / Робинката Ефсун го отру Принцот Мустафа?

Робинката Ефсун го отру Принцот Мустафа?

Последните епизоди од втората сезона на хит серијата „Величествениот“ ни го прикажуваат конфликтот што според историјата се случил помеѓу Принцот Мустафа и Хурем Султан. Имено, Хурем во една прилика и се спротистави на Махидевран, а во тој момент влезе Мустафа и ја одбрани својата мајка. Хурем, сметајќи дека во харемот не постои некој што е помоќен од неа, веднаш се пожали кај Величествениот Сулејман, но на нејзино изненадување тој застана на страната на неговиот син.

 

 

Хурем мораше да му се извини нему за стореното, но принцот не ни претпостави дека султанката може да се претвори во вистински ѓавол само за да ја добие одмаздата. Нејзиниот пиун сега е Ефсун, робинката што вчеравечер истури отров во јадењето на принцот. Во харемот настана голем неред кога се расчу дека Мустафа не се чувствува добро. Дали судбината уште еднаш ќе го зацрни харемот?

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!