Почетна / Спорт / Радио лапсус | Меси на Европско!?

Радио лапсус | Меси на Европско!?

ЕСПН радио вчера направи огромна и смешна грешка кога еден од двојката-водители, во меѓусебен разговор праша како ќе поминат Меси и К.Роналдо на престојното европско фудбалско првенство во Полска и Украина. Да потсетиме дека најдобриот фудбалер на планетата Лионел Меси е Аргетинец.

 

 

ЕСПН мрежата-на-медиуми се класифицираат како светски лидер во спортот, но некако светската географија не ми оди од рака. Еве го делот со лапсусот на новинарот на емисијата „Мајк и Мајк наутро“.

 
Филип | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!