Почетна / Живот / „Проклетството на смрзнатото злато“ – нов серијал на Дискавери

„Проклетството на смрзнатото злато“ – нов серијал на Дискавери

 

Од 12 јули ќе се открива тајната на изгубениот рудник на Слумач

 

Дивината на Британска Колумбија крие древна легенда- скриено злато вредно милијарди и клетва која ги одзема животите на тие кои ќе се осмелат да го бараат.

 


 

Новиот серијал на Дискавери каналот „Проклетството на смрзнатото злато“ која се емитира од вторник во 22 часот, ја оживува легендата за златото. Серијалот следи шест страстни истражувачи кои со здружени сили и вештини се решаваат да ја искористат неочекувано топлата зима и започнуваат трка со времето за да ја расветлат тајната на Слумачовото злато и изгубениот рудник.

Тие мора да смислат план како еднаш засекогаш да се разреши тајната и да се најде изгубеното злато и покрај недостатокот  на време, немилосрдната природа и непредвидливите временски услови.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МБСК и Амбасадата на Бугарија организираа продуктивна средба

Македонско-бугарската стопанска комора и Амбасадата на Р.Бугарија во Македонија со бизнис секторот од двете држави …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!