Почетна / Телевизија / Презентерот Александар Петрески со телевизиски трансфер во 1 ТВ

Презентерот Александар Петрески со телевизиски трансфер во 1 ТВ

Александар замина во 1 ТВ

 

Телевизискиот презентер на вести, Александар Петрески, со нов телевизиски трансфер. Порано го следевме во улога на презентер на ТВ 24, а потоа направи трансфер во една национална телевизија.

Сега, очигледно Александар си ја пронајде новата среќа. 1 телевизија, позната како телевизијата на Боки 13, е новата телевизиска куќа на Петрески. Му честитаме и му посакуваме многу успех на новото работно место.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!