Почетна / Серии / По „Вештерки“ на Сител следуваат „Херои“

По „Вештерки“ на Сител следуваат „Херои“

По завршувањето на „Вештерки“, на Сител телевизија ќе се емитува мистериозната серија „Херои“.

 

 

„Heroes“ е култна научно-фантастична сериска сага за група на обични луѓе кои одеднаш развиваат натприродни сили, креирана од Тим Кринг. Во своите четири сезони, Херои беше номинирана за најдобра драма на Golden Globes, а освои и ЕМИ за најдобри ефекти во 2009-та.

Серијата го истражува начинот на кој овие луѓе се справуваат со своите нови моќи, нивното адаптирање во секојдневниот живот, но и улогата во спречување на глобални катастрофи и спасување на човештвото.

Херои е шоу инспирирано од стрип-културата во САД, а тоа најмногу се забележува преку самиот концепт на серијата, чија приказна е поделена на повеќе кратки делови со мулти-епизодни сегменти.

Серијата забележуваше одлични рејтинзи и огромни пофалби од критиката во својата прва сезона, за да во следните три бројот на фанови се’ повеќе да се намалува, по, за многумина, катастрофалното темпо и уште понеинспиративната приказна.

По мизерната четврта сезона (во секој можен поглед), NBC одлучи да ја укине своевремено својата најгледана драма. Неодамна беше изјавено и дека нема да има филм со кој ќе и се стави дефинитивен крај на оваа приказна.

Во главните улоги: David Anders, Kristen Bell, Santiago Cabrera, Jack Coleman, Tawny Cypress, Dana Davis, Noah Gray-Cabey, Greg Grunberg, Robert Knepper, Ali Larter, James Kyson Lee, Masi Oka, Hayden Penettiere, Adrian Pasdar, Zachary Quinto, Milo Ventemiglia, Sendhil Ramamurthy, Dania Ramirez, Leonard Roberts…

 

 

Losteech | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!