Почетна / Забава / Пенти Манија се случува во градот – промотивна акција на хулахопки

Пенти Манија се случува во градот – промотивна акција на хулахопки

 

Од денеска започнува најдобрата акција во градот – Пенти Манија. За време на акцијата сите љубители на Пенти дезенирани хулахопки може ги најдат своите омилени модели намалени до -40%, со почетна цена од 89 денари. Доколку пак се решите за класични хулахопки, за секое второ купено парче добивате 20%, додека за секое трето парче добивате 50% попуст. Акцијата важи во сите продавници на Сара Фешн и Пенти, но и во сите продажни места на Пенти низ Македонија.

 

 

 

„Секоја девојка и жена во својата фиока треба да ги има омилените дезенирани и класични хулахопки. И оваа година ја продолжуваме традицијата со третата по ред Пенти Манија. Нашата желба е преку различните попусти и акции да им овозможиме на нашите верни потрошувачи да си ги подарат омилените хулахопки по промотивни цени.“ велат од Сара Фешн.

 

 

 

Девојките и жените може да изберат класични, како и дезенирани хулахопки од новата колекција есен-зима 2017/2018, кои со своите модели и принтови се во чекор со најновите светски трендови. Дел од акцијата се секако и детските модели на Пенти хулахопки, кои и оваа година изненадуваат со своите разиграни дезени и бои.

 

 

Акцијата Пенти Манија трае до 3ти декември, количините на производите се ограничени.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!