Почетна / Телевизија / Операторите во хаос!

Операторите во хаос!

Македонскиот интернет портал Он.нет на своите читатели им достави докази за тоа како ниту еден програмски водич на телевизиските оператори несоодветствува со програмата што ја емитуваат тие. Од друга страна, операторите често нагласуваат дека тие не се одговорни за можните грешки во програмскиот водич, бидејќи телевизиите го задржуваат правото за промена во програмата доколку е потребно тоа.

ТВ Пакет упатува молба до програмските директори на телевизиите, да им доставуваат известување на операторите дури и за најмалата промена во програмата, се со цел да се избегне незадоволството кај гледачите кое секој ден е се поголемо!

 

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!