Почетна / Телевизија / Невнимателноста на Сител

Невнимателноста на Сител

 

Кога го видовме она што следува во видеото подолу, не знаевме што се случува со нас, дали сме во пијана состојба, дали халуцинираме или пак сме добиле моќ да го вратиме времето? За среќа денешните услуги на операторите ни ја олеснија работата, па така будната екипа на ТВ Пакет го сними моментот на невнимателност и сега истиот го имаме тука за вас. Имено, на 24-ти март во 2 часот по полноќ на програмата на Сител се емитуваа форшпани од стари серии и филмови со исто така стари маски кои веќе одамна се извадени од употреба, стари есенски џинглови како и реклами. Изгледаше како целосната програма да е снимена пред неколку години и емитувана сега поради којзнае каква причина.

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!