Почетна / Серии / ABC ви претставува | 666 Park Avenue

ABC ви претставува | 666 Park Avenue

Upfront | 666 Park Avenue

 

На застрашувачката адреса „666 Парк Авенија“ се што ќе посакаш може да биде твое. Сите имаат потреби, желби и амбиции. За резидентите на Дрејк сето ова ќе биде исполнето, поради учтивоста на мистериозниот сопственик на зградата, Гевин Доран. Но секој фаустовски договор доаѓа со цена. Кога на Џејн Ван Вин и Хенри Мартин, идеален млад пар од северозапад, им е понудена можноста да управуваат со оваа историска зграда, тие не само што ќе бидат жртви на махинациите на Доран и неговата мистериозна жена Оливија, туку и несвесно ќе ги доживуваат тајните, натприродни сили кои се случуваат во зградата и што ги згрозуваат животите во нејзината внатрешност.

 

 

Секси, заводоливи и пријателски настроени, Дрејк ги држи во темнина сите нејзини жители, а преку нивните амбиции и желби, во оваа застрашувачка нова драма ќе започне епската борба за доброто против злото.

Серијата е базирана на истоимената книга од Габриела Пирс, сценариото е напишано од Дејвид Вилкокс (Fringe, Life on Mars), и со брилијантната актерска екипа предводена од Тери О’Квин (Lost) и Ванеса Вилијамс (Ugly Betty, Desperate Housewives).

 

 

{gallery}052012/666-park{/gallery}

 DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!