Почетна / Филм / Можете ли да ги најдете сите филмски грешки во „Талентираниот господин Рипли“?

Можете ли да ги најдете сите филмски грешки во „Талентираниот господин Рипли“?

„Талентираниот господин Рипли е филм со толку моќна приказна што ве тера да не ги забележите сите мали пропусти што се случуваат на екранот. Дури и самиот режисер Мингела во коментарот на ДВД изданието ја истакнува сцената во Венеција каде Марџ заминува на бродот со таткото на Дики; има кадар од гледна точка на Том, кој гледа кон водата. Во далечината, лево може да се види модерен кран.

„Падот на витезите“ задира длабоко во внатрешното светилиште на тајниот свет на ова легендарно братство монаси воини. Однивните битки во Светатаземја, до судирот со кралот на Франција, до предавството што на крајот доведува до нивно трагично распаѓање на петок 13-ти – датум кој стана синоним за лоша среќа. Приказната за витешкиот ред на Витезите Темплари никогаш досега не е раскакажана по целосно.

Секако никому не може да му биде досадно да ги гледа Том Кален какоЛандриде Лаусон, Џим Картер како папа Бонифациј VIII, Падраик Делејни како Гавеин, најголемиот мечувалец од редот на Темпларите, Оливија Рос како кралицата Џоан и Ед Стопард како кралот Филип „Убавиот“. Оваа одлична екипа ја прави историската приказна уште попривлечна и незаборавна, така што нема да можете да пропуштите епизода.

Ако сте подготвени за акција и авантура, очекувајте Колин Фирт да го донесе сетот во „Последната легија“. Приказната е сместена во Британија, управувана од Римјаните, каде еден млад римски војник се обидува да го почитува споменот на неговиот татко наоѓајќи го златниот амблем на неговата изгубена легија. Крајот на една империја е почеток на една легенда. Не го пропуштајте филмот „Последната легија“ на 15.01. во 11.50 часот на FilmBox Premium.

А филмот што ќе донесе забава за овој јануари, нека биде „Специјална доставана FilmBox Extra на 28.01 во 13.15 часот. Филмот се фокусира на Алис Кантвел (ја игра Бренда Сонг) и Максин Картер (ја игра Лиза Еделштајн). Максин е најдобриот доставувач на „специјални пратки“во Pacific Rim. Нејзината моментална испорака е Алиса, проблематичната и емотивна ќерка на еден од најбогатите кинески бизнисмени.

Погорчливата и извртена битка за старателството, Алисодина Хаваида живее со нејзината мајка. Но штом слетаат на американско тло, Максин чувствува дека нештата не се како што треба. Наскоро дознава дека таткото на Алис е во неволја со кинеската влада и неговата ќерка можеби не е единственото нешто што тој се обидува да го прошверцува во Америка.

Ве предизвикуваме да го погледнете филмот на Filmbox Stars на 16.01 во 21 часот и да ги пронајдете сцените со современиот американски пасош, вториот сет на стапалата на Гвинет Палтроу на плажата што не се исушиле од претходно снимање на сцената и албумот на Мајлс Дејвис „Туту“ што не треба да го има во филмот бидејќи во времето кога се случува дејството сè уште не е снимен.

Почетокот на новата година е совршен момент за почеток на нова приказна. Започнете да гледате нова серија што ќе ве пренесе во некое друго време. Наш предлог е „Падот на витезите“ на FilmBox Premium. Сигурно ќе уживате во потрагата на Ландри по Светиот Грал.

За фановите на „Трансформери“ овој јануари целата сага се прикажува на FilmBox Premium. Трансформери се живи роботи, слични на човекот, со уникатна способност да се претворат во возила или ѕверови. Приказните за нивните животи, нивните надежи, нивните борби и нивните триумфи се прикажани во филмовите што опфаќаат еден извонреден и возбудлив универзум каде сè е повеќе отколку што окото може да опфати. Секоја сабота во јануари, уживајте во четирите супер-возбудливи филмови „Трансформери“ на FilmBox Premium во 21 часот.

За повеќе новости за FilmBox следете ја Facebook страницата Filmbox Macedonia. FilmBox каналите ви ги овозможува  SPI International, а се достапни на A1 операторот како и на Neotel, Inel Internacional, Viva Net, TRD Kabel, Kanal 16 Ресен, Altra Sat 2000 Охрид, Infel KTV Охрид, Kable Kall Кичево, KDS Kablenet Прилеп и Vinsat Kabel.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!