Почетна / Серии / Многу акција во новата цртана серија на Сител – „Трансформери“

Многу акција во новата цртана серија на Сител – „Трансформери“

 

Нова анимирана серија на Сител – секоја сабота и недела

 

Од овој викенд, во утринскиот детски блок на Сител телевизија се придружува уште една цртана серија, која ќе ја замени “Миа и јас”.

 

 

Се работи за “Трансформери”, приказна за моќните и опасни машини, приказна за борбата меѓу добрите и лошите роботи. Покрај нежните приказни на Прасенцето Пепа и Малото пони, од сега викенд утрата на Сител ќе бидат збогатени и со многу акција заедно со вашите нови херои и антихерои – Трансформери.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионската серија за „Американците“ секоја ноќ на Сител телевизија

Oд понеделник (13 мај) на Сител телевизија во полноќниот термин започнува со прикажување познатата серија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!