Почетна / Забава / Мишел Тело до уши вљубен во Талија, песна и посвети!

Мишел Тело до уши вљубен во Талија, песна и посвети!

 

Пејачката има сопруг и две деца, но тој сепак и посветува љубовни песни!

 

 

Бразилскиот пејач и композитор, Мишел Тело, прославен благодарение на мегахитот Ai Se Eu Te Pego!, својата нова песна и ја посвети на латино дивата Талија. Во песната тој вели: „Талија, те сакам, твојата чистина прави да те љубам, те чекам во ноќите и деновите“, се дел од стиховите што тој и ги посвети на мексиканската убавица.

 

 

Но, всушност, се работи за преработка на неговата песна Maria. Мишел Тело изјави дека ја почитува Талија како и нејзиниот сопруг Томи Мотола и никогаш не би се осмелил да и изрази љубов на омажена жена. Пејачот се претставува како голем фан на Талија и наводно, затоа и посветил песна. Сепак, таблоидите веќе погрешно ја толкуваат неговата намера.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!