Почетна / Сапуници / Мете од „Бурни времиња“ влегува во „Величествениот“

Мете од „Бурни времиња“ влегува во „Величествениот“

 

Турскиот актер Арас Булут, познат како Мете од хит серијата „Бурни времиња“, сега е дел од богатата актерска екипа на „Величествениот“. Серијата која од година во година станува се погледана во земјите на Балканот и пошироко, влегува во својата четврта сезона.

Третата сезона заврши скандалозно со менување на актерката која го толкуваше ликот на Хурем. Сеуште е неизвесно дали старата Хурем, односно Мерием, повторно ќе се појави на сетот или новата сезона ќе ја гледаме со новата Хурем. Арас Булут ја доби улогата на принцот Бајазит.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа зема и актери што синхронизираат на Сител и Канал 5

Алфа телевизија ги врати надсинхронизациите на турски серии. Ок, синхронизации на турски рециклажи, но како …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!