Почетна / Телевизија / Македончето на „Пинк ѕвездички“ – погледнете зошто ги шокираше сите

Македончето на „Пинк ѕвездички“ – погледнете зошто ги шокираше сите

 

 

“Пинкови ѕвездички” е популарно српско талент шоу, кое моментално се емитува во Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина, но не и во Македонија. Ова шоу е всушност исто како и “Пинк ѕвезди” кое се емитува на Алфа, со таа разлика што овде талентите се само деца.

Зошто Алфа го откупила само “Пинк ѕвезди”, а не и “Пинк ѕвездички”, не знаеме.

Но, како и да е, за македонски таленти на ова шоу ќе читаме само на интернет, а ќе ги гледаат само во тие републики каде се емитува шоуто. Струмичанецот Трајче Георгиев го воодушеви жирито на ова шоу, пеејќи песна од Бруно Марс. Погледнете и сами:

 

 

Тимот на ТВ Пакет му посакува многу среќа на малиот Трајче во понатамошните фази на шоуто.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува: – Актери – 6 (Мажи и жени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!