Почетна / Спорт / Македонското сонце зрачи и од градите на Антиќ!

Македонското сонце зрачи и од градите на Антиќ!

Перо Антиќ, кошаркарот што неодамна изјавил дека ќе се повлече од македонската кошаркарска репрезентација, се појави со нова тетоважа. Имено, тој неодамна вети дека на своите гради ќе го истетовира македонското знаме, и тоа и го стори. На десната страна од градите на Антиќ сега зрачи македонското сонце.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!