Почетна / Забава / Маврово дише во ритамот на Еко Грин Фест

Маврово дише во ритамот на Еко Грин Фест

 

Возбуда кај жителите, букирани викенд куќи, хотелите со уште по некој слободен кревет, техниката и бината во изработка, раководителите на спортските активности подготвени… Ова е сликата на Маврово деновиве во пресрет на Еко Грин Фестивал 2013. Еко грин фестивал е на самиот старт. Жителите живеат во духот на целиот настан, секој на свој начин придонесува за првиот „Фемили Фест’’.

Фестивалот ќе трае цели три дена, додека пак четвртиот, последниот ден на фестивалот е предвиден како ден за чистење на локацијата и околината од отпадоци и смет. За посетителите на фестивалот, организаторот Еко Маврово, обезбеди бесплатен камп во самата близина на фестивалското случување. Истиот е подготвен и ги чека камперите. Покрај кампот, битно да се истакне е и поволното хотелско сместување кое што во некои хотели изнесува 600 денари. Организаторите на настанот, здружението на граѓани Еко Маврово ги формираше и цените за храна и пијалоци и истите се супер поволни.

 


Ова е официјалниот музички распоред на Еко Грин Фестивал Маврово:

Петок:

Летечки пекинезери                  19:00-21:30
Леб и сол                                             22:00-00:00
GOCE SAF&LD PISTOLERO     00:15-02:30
DJ BRANCHEZ                         02:30

 

Сабота:

CONQUERING LEON     19:00-21:00
YOUNGSOUND                         21:00-22:00
LEPHONQE- ICEBERG              22:00-23:00
FLOODER                                23:00-00:00
DJ SABB                                  00:00-01:30
VALENTINO KANZYANI             01:30-03:30
NIKIFOR                                   03:30-04:30
MACKI I TOMI BOJADZI            04:30

 

Недела:

PLAN G                                    18:00-19:30
FIVE FINGERS                          19:30-21:00
ДАНИ ДИМИТРОВСКА             21:00-23:00
DJ ZOMAX                               23:00-00:00
SOUNDKILLAH                         00:00-01:30
KOX                                         01.30-03:30
JOHAN                                     03:30

 
Во текот на попладневните часови формирана е и детска програма со детски дј на која ќе се преслушуваат сите македонски детски хитови. Исто така за атмосферата кај дечињата ќе се погрижи и аниматор кој за време на детската програма ќе ги забавува најмладите посетители на Еко Грин Фестивал.

Фестивалот е со бесплатен карактер, со исклучок на саботната вечер за која што цената на билетите изнесува 300 денари и истите може да се купат преку продажната мрежа на мк тикетс како и во салоните на ОНЕ ширум републиката.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Композиција од Дарија Андовска на над 35 радио-станици во целиот свет

На 13.10.2021 во 20ч во Биоскоп Балкан во Белград, во рамките на 67-то издание на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!