Почетна / МК Сцена / Лозано објасни зошто не настапи на вчерашниот концерт на власта

Лозано објасни зошто не настапи на вчерашниот концерт на власта

Влатко : Јас сум пејач, музичар и уметник и само поради такви причини сум прифаќал настапи пред публиката. Овојпат ситуацијата ескалираше и увидов дека во такви моменти не треба да пеам

 

Популарниот македонски пејач Влатко Лозаноски не настапи на вчерашниот концерт во Охрид, организиран од страна на владејачката партија СДСМ – „Големата граѓанска прослава: Македонија во НАТО и ЕУ“. Лозано денеска официјално се обрати до своите фанови и објасни зошто не се појави вчеравечер во Охрид :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Ново оро на македонскиот зурлаџија Џељо Дестановски

Го нарекуваат неуморниот македонски музичар, во моментов е еден од  најпознатите зурлаџии кај нас и …