Почетна / Филм / „Куќа на крајот на улицата“, психолошки хорор на Телма во недела

„Куќа на крајот на улицата“, психолошки хорор на Телма во недела

Штотуку разведената Сара и нејзината ќерка Елиса ја наоѓаат куќата од соништата во мал, луксузен, рурален град во потрага по нов почеток.

Но, кога почнуваат да се случуваат зачудувачки и необјасниви настани, Сара и Елиса дознаваат дека градот е во сенката на застрашувачка тајна.

Девојката дознава за несреќата која се случила во куќата на крајот од улицата. Нештата се заплеткуваат кога таа се здружува со момчето од куќата, кој е единствениот преживеан.

“House at the end of the street”, психолошки трилер на Телма на 25 јули, недела, 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!